Kategorie

Plastové potrubí vzduchotechniky

Plastové potrubí vzduchotechniky
Manuál systému plastového potrubí vzduchotechniky, které je navrženo pro větrání menších prostor v rámci bytové výstavby jako např. kuchyní, koupelen, WC a podobně. Výhodou je nízká hmotnost tedy i rychlá a jednoduchá montáž. Díky estetickému vzhledu a široké nabídce spojovacích prvků můžete vytvářet poměrně složité rozvody. V případě potřeby můžete jednoduše upravit délku pomocí malé pilky na kov. Systém nepodléhá korozi, tudíž má dlouhou životnost.
plastové kruhové potrubí

Kruhové potrubí

Kruhové potrubí pro rozvod vzduchotechniky vyrobené z kvalitní hmoty PVC bílé barvy dodávané v průměrech 100, 125, 150 mm a délkách 0,5 -1,5 m

plastové čtyřhranné potrubí

Čtyřhranné potrubí

Čtyřhranné potrubí pro rozvod vzduchotechniky vyrobené z kvalitní hmoty PVC bílé barvy dodávané v průřezech 100, 125, 150 mm a délkách 0,5 -1,5 m

plastové ohebné flexi potrubí

Flexi potrubí

Flexi potrubí pro rozvod vzduchotechniky s možností libovolného natvarování vyrobené z drátěné konstrukce potažené bílým plastovým potahem dodávané v průřezech 100, 125, 150 mm a délkách 1 -6 mKruhové potrubí vzduchotechniky

Kruhové potrubí je plně kompatibilní s flexibilním potrubím a s elektrickými ventilátory. Navrženo pro větrání menších prostor v rámci bytové výstavby jako např. kuchyní, koupelen, WC a podobně. Velkou výhodou je nízká hmotnost tedy i rychlá a jednoduchá montáž. Díky estetickému vzhledu a široké nabídce spojovacích prvků můžete vytvářet poměrně složité rozvody. V případě potřeby můžete jednoduše upravit délku pomocí malé pilky na kov. Systém nepodléhá korozi, tudíž má dlouhou životnost.

rozměry plastového kruhového potrubí

Spojky kruhového potrubí

Vnitřní spojka kruhového potrubí

Plastová vnitřní spojka pro vzduchotechnické kruhové potrubí, slouží ke spojení různých délek a typů potrubí stejného průměru. Využívá se v malých a středních prostorech, jako jsou byty, kuchyně, WC, spíže, kanceláře apod. Pro potrubí průměru 100, 125, 150 mm. Vnější spojka kruhového potrubí

Plastová vnější spojka pro vzduchotechnické tvarovky kruhového potrubí, slouží ke spojení různých tvarovek kruhového potrubí stejného průměru. Využívá se v malých a středních prostorech, jako jsou byty, kuchyně, WC, spíže, kanceláře apod. 


spojení tvarovek plastového potrubí vnější spojkoou

Vnitřní spojka se zpětnou klapkou

Plastová vnitřní spojka pro ventilační kruhové potrubí se zpětnou klapkou, slouží ke spojení různých délek a typů potrubí stejného průměru a zajišťuje proudění vzduchu pouze jedním směrem. Využívá se k zabránění proudění vzduchu zpět do místnosti.

spojení plastového kruhového potrubí se zpětnou klapkou


Univerzální redukce vnitřní

Plastová univerzální redukce vnitřní pro přímé spojení kruhového potrubí různých průměrů 80, 100, 125, 150 mm. V případě, že zvolíme tuto redukci pro větší průměr, doporučujeme menší průměry odříznout pilkou, aby se zbytečně nesnížil průtok dodávaného vzduchu.

použití univerzální redukce plastového kruhového potrubí

Redukce kruhového potrubí

Ostatní redukce kruhového potrubí

Plastová vnitřní spojka pro vzduchotechnické kruhové potrubí, slouží ke spojení různých délek a typů potrubí stejného průměru. Využívá se v malých a středních prostorech, jako jsou byty, kuchyně, WC, spíže, kanceláře apod. Pro potrubí průměru 100, 125, 150 mm.

Redukce kruhového potrubí

Plastová vnější spojka pro vzduchotechnické tvarovky kruhového potrubí, slouží ke spojení různých tvarovek kruhového potrubí stejného průměru. Využívá se v malých a středních prostorech, jako jsou byty, kuchyně, WC, spíže, kanceláře apod.

spojení redukce plastového kruhového potrubí

Tvarovky kruhového potrubí

Kolena 45° a 90° pro odbočení potrubí

Plastová vnitřní spojka pro ventilační kruhové potrubí se zpětnou klapkou, slouží ke spojení různých délek a typů potrubí stejného průměru a zajišťuje proudění vzduchu pouze jedním směrem. Využívá se k zabránění proudění vzduchu zpět do místnosti.spojení tvarovek plastového kruhového potrubí

Rozbočky tvaru T a Y

Plastová vnitřní spojka pro vzduchotechnické kruhové potrubí, slouží ke spojení různých délek a typů potrubí stejného průměru. Využívá se v malých a středních prostorech, jako jsou byty, kuchyně, WC, spíže, kanceláře apod. Pro potrubí průměru 100, 125, 150 mm.použití tvarovky T a Y plastového kruhového potrubí

Příslušenství kruhového potrubí

Montážní rámečky

Systém dále nabízí 3 druhy montážních rámečků, které slouží k uchycení potrubí ke zdi. Instalace je velice jednoduchá. Potrubí se jednoduše nasadí do rámečku nebo na přírubu rámečku a je připravené k použití. V nabídce je také montážní rámeček se zpětnou klapkou.

Montážní rámečky pro plastové kruhové potrubí

PVC úchyt pro kruhové potrubí

PVC úchyt pro upevnění plastového kruhového potrubí k pevnému materiálu. Připevnění držáku na potrubí je velice jednoduché, stačí rozevřít držák, nasadit na potrubí a znovu zacvaknout.

použití montážních rámečků pro plastové kruhové potrubí

Lepící páska pro kruhové potrubí

lepící páska pro plastové kruhové potrubíBílá vzduchotechnická lepicí páska šířky 50 mm a délky 10 m k utěsnění spojů na vzduchovém potrubí, používá se zejména k utěsnění tlakových ztrát mezi spoji vzduchotechniky.


Izolace PVC kruhového potrubí

Izolace, pro kruhové potrubí je vhodná pro použití na potrubí, kde je velký teplotní rozdíl a hrozí vznik orosení. Navíc ochrání potrubí před poškozením, také dokáže snížit celkový hluk v potrubí. Izolace je odolná do teploty až +100°C.

druhy tepelné i zvukové izolace pro plastové kruhové potrubí

FLEXI ohebné potrubí

Přechod z pevného potrubí na ohebné

Plastová redukce pro kruhové potrubí z pevného potrubí průměru 100 mm na ohebné flexi potrubí průměru 100 mm. Využívá se pro místa, kde je rozměrově nemožné osadit pevné díly kruhového potrubí.

PVC flexi ohebné potrubí

PVC ohebné flexi potrubí o průměru 100 mm v délkách 1,3 a 6 m je vyrobené z drátěné konstrukce potažené bílým plastovým potahem. Díky své flexibilitě se používá v místech s horší dostupností pevných tvarů kruhového potrubí.

ohebné flexi plastové potrubí

Svislá redukce na čtyřhranné potrubí

Svislá plastové redukce pro přechod z kruhového plastového potrubí na čtyřhranné ploché potrubí. Využívá se v malých a středních prostorech, jako jsou byty, domy, wc, koupelny.

svislá redukce z kruhového na čtyřhranné ploché potrubí


Horizontální redukce na čtyřhranné potrubí

Horizontální plastové redukce pro přechod z kruhového plastového potrubí na čtyřhranné ploché potrubí. Využívá se v malých a středních prostorech, jako jsou byty, domy, wc, koupelny.

vodorovná redukce z kruhového na čtyřhranné ploché potrubí

Ploché a ultraploché potrubí

Čtyřhranné ploché potrubí

čtyřhranné ploché potrubí 110 x 55 mmVzduchotechnické plastové čtyřhranné potrubí z PVC bílé barvy, rozměru 110 x 55 mm pro odvětrání bytových prostor a digestoří.

čtyřhranné ploché potrubí 204 x 60 mmVzduchotechnické plastové čtyřhranné potrubí z PVC bílé barvy, rozměru 204 x 60 mm pro odvětrání bytových prostor a digestoří.

čtyřhranné ploché potrubí 220 x 90 mmVzduchotechnické plastové čtyřhranné potrubí z PVC bílé barvy, rozměru 220 x 90 mm pro odvětrání bytových prostor a digestoří.


Čtyřhranné ultra ploché potrubí

čtyřhranné ultra ploché potrubí 234 x 29 mmVzduchotechnické plastové čtyřhranné ultraploché potrubí z PVC bílé barvy, rozměru 234 x 29 mm pro odvětrání bytových prostor a digestoří.

Plastové čtyřhranné ploché i ultraploché potrubí je vyráběno v délkách 0,5, 1 a 1,5 m.

Vnější spojka plochého potrubí

Plastová vnější spojka pro vzduchotechnické tvarovky čtyřhranného potrubí, slouží ke spojení čtyřhranného plastového potrubí stejného rozměru.

Zpětná klapka pro ploché potrubí

Zpětná klapka plastová pro vzduchotechnické čtyřhranné ploché potrubí, slouží k zamezení zpětného proudění vzduchu zpět do místnosti a lze ji použít i jako spojku čtyřhranného potrubí.

použití vnější spojky plochého potrubí se zpětnou klapkou

Kolena plochého potrubí

Vodorovné koleno 45° plochého potrubí

Plastové horizontální koleno 45° pro vzduchotechnické čtyřhranné potrubí rozměru 110 x 55 mm. Slouží ke spojení čtyřhranného potrubí stejného rozměru. Využívá se v malých a středních prostorech.

použití vodorovné koleno 45° plochého potrubí se zpětnou klapkou


Vodorovné koleno 90° plochého potrubí

Plastové horizontální koleno 90° pro vzduchotechnické čtyřhranné potrubí rozměru 110 x 55 mm. Slouží ke spojení čtyřhranného potrubí stejného rozměru. Využívá se v malých a středních prostorech.

vodorovné koleno 90° plochého potrubí se zpětnou klapkou

Svislé koleno 45° plochého potrubí

Plastová vnější spojka pro vzduchotechnické tvarovky čtyřhranného potrubí, slouží ke spojení čtyřhranného plastového potrubí stejného rozměru.

použití svislé koleno 45° plochého potrubí se zpětnou klapkou

Svislé koleno 90° plochého potrubí

Zpětná klapka plastová pro vzduchotechnické čtyřhranné ploché potrubí, slouží k zamezení zpětného proudění vzduchu zpět do místnosti a lze ji použít i jako spojku čtyřhranného potrubí.

použití svislé koleno 90° plochého potrubí se zpětnou klapkou

Rozbočky plochého potrubí

Rozbočka typu T plochého potrubí

Plastové rozbočka typu T pro spojení vzduchotechnického čtyřhranného potrubí pro rozbočení systému ventilace.

použití rozbočka plochého potrubí tvaru T

Tepelná izolace plochého potrubí

Izolace, pro ploché potrubí je vhodná pro použití na potrubí, kde je velký teplotní rozdíl a hrozí vznik orosení. Navíc ochrání potrubí před poškozením, také dokáže snížit celkový hluk v potrubí. Izolace je odolná do teploty až +100°C.

druhy tepelné i zvukové izolace plochého potrubí

Úchyty plochého potrubí

Úchyt plochého potrubí

úchyt pro ploché plastové potrubíPlastová vnější spojka pro vzduchotechnické tvarovky čtyřhranného potrubí, slouží ke spojení čtyřhranného plastového potrubí stejného rozměru.

Úchyt plochého potrubí

úchyt pro ploché plastové potrubíPlastová vnější spojka pro vzduchotechnické tvarovky čtyřhranného potrubí, slouží ke spojení čtyřhranného plastového potrubí stejného rozměru.

Úchyt plochého potrubí

úchyt pro ploché plastové potrubíPlastová vnější spojka pro vzduchotechnické tvarovky čtyřhranného potrubí, slouží ke spojení čtyřhranného plastového potrubí stejného rozměru.


Lepící páska pro plastové potrubí

lepící páska pro ploché plastové potrubíBílá vzduchotechnická lepicí páska šířky 50 mm a délky 10 m k utěsnění spojů na vzduchovém potrubí, používá se zejména k utěsnění tlakových ztrát mezi spoji vzduchotechniky.

Přejít nahoru